Iğdır Üniversitesi Tanıtım Filmi
Kayıt İşlemleri
Anlaşmalı Üniversiteler
Akademik Danışmanlık
 

Ülkemizin en doğusunda, üç ülkeye komşu tek ilimiz olan Iğdır, sırtını görkemli Ağrı Dağın dayamış, eteklerinden nazlı nazlı akarak kendine can veren Aras’ı seyrediyor bütün güzelliği ile.. Tarihle tabiatın buluştuğu gizemli topraklar. Tarihi göç yolları üzerinde bulunması dolayısıyla birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu topraklar, kültürlerin harman olduğu, her türlü zenginliğin yaşandığı güzel diyar. Ortalama 850 rakımı ile bölgede ender rastlanan bir iklime sahip olması, tarımda da bereketin, bolluğun adresi haline gelmesin sağlamıştır.

Bu sihirli diyarın koynunda doğan yeni bir bilim yuvası.. Iğdır Üniversitesi yeni vizyon ve misyonu ile çağı yakalamayı, çağdaş olmayı hedefleyen ve gittikçe gelişen bir üniversite..

Iğdır Üniversitesi; Ziraat, İlahiyat, Mühendislik, Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, İktisadi ve İdari Bilimler ve Turizm Fakülteleri ile, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun yanısıra Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Iğdır Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Tuzluca Meslek Yüksekokullarına sahiptir. Bunların dışında Fen Bilimler Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü gibi birimlerin dışında, birçok araştırma ve uygulama merkezimiz bulunmaktadır. Üniversitemizin sahip olduğu, sahalarında uzman 280 akademik kadro tarafından en iyi şekilde eğitilen öğrencilerimiz, mezun olup iş hayatında başarılı olmalarını sağlayacak kalitede bir geleceğe hazırlanmaktadır.

Başta Erasmus ve Mevlana proğramları olmak üzere, ikili anlaşma yaptığımız yurtdışında ve yurt içinde birçok üniversite ile öğrenci değişim fırsatlarından faydalanma imkanları sunuyoruz. Üniversite olarak bütün fiziki koşullarımızı (Mediko- Sosyal kompleksi, Konferans salonuları, anfi, bilişim ve yabancı dil sınıfları, laboratuvar, kütüphane vs.) bu amaçla dizayn ettik.

Öte yandan Iğdır Üniversitesi, gençlerimizin akademik gelişimleri dışında kişisel ve sosyal gelişimlerini de desteklemek için elinden gelen her çabayı harcamaktadır. Öğrencilerimizin kültürel anlamda gelişimlerini sağlamak için konferans, seminer, sempozyumla, sanatsal ve estetik değerlerini geliştirmek için ise dinleti, tiyatro ve konser gibi etkinlikleri bazen üniversite imkanları ile, bazen de öğrenci topluluklarımız aracılığıyla icra etmekteyiz.

Bu yüzden siz sevgili gençlerimizi, kaliteli eğitim-öğretim ve üniversite düzeyinde sosyal ve kişisel gelişimlerini en uygun ortamda geliştireceklerine inandığımız Iğdır Üniversitesi’nde eğitimlerini yapmaları için aramızda görmek istiyoruz. Hadi geleceğe birlikte hazırlanalım.. Sizin enerjiniz, bizim birikimlerimizin buluşacağı , yeni bir sinerjinin doğacağı Iğdır Üniverisitesi’nde görüşmek üzere…

 
Iğdır Üniversitesi, Iğdır / TÜRKİYE • Tel  (pbx): +90 476 226 13 14 • e-posta: info@igdir.edu.tr