Doktora Programları
Yüksek Lisans Programları
Lisans Programları
Önlisans Programları
 
Lisans Programları

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu - Antrenörlük Eğitimi (İ.Ö) - Antrenörlük (İ.Ö)



Program Tanımları
Kuruluş
Kazanılan Derece
Derecenin Düzeyi (Ön Lisans , Lisans, Yüksek Lisans, Doktora)
Lisans
Kabul ve Kayıt Koşulları
Önceki Öğrenmenin (formal, in-formal, non-formal) Tanınması Hakkında Kurallar
Yeterlilik Koşulları ve Kuralları
Program Profili
Mezunların İstihdam Profilleri (örneklerle)
Üst Derece Programlarına Geçiş
Sınavlar, Ölçme ve Değerlendirme
Mezuniyet Koşulları
Çalışma Şekli (Tam Zamanlı, e-öğrenme )
-
Adres ve İletişim Bilgileri (Program Başkanı, AKTS/DS Koordinatörü)
Bölüm Olanakları

Program Çıktıları

Müfredat
D : Ders U: Uygulama L: Laboratuvar
1. Dönem
No Ders Kodu Ders Adı Ders Türü D U L AKTS
1 180600201101 ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ VE İLKELERİ Zorunlu 3 0 0 0
2 180600201100 BEDEN EĞİTİMİ BİLİMİNE GİRİŞ Zorunlu 3 0 0 0
3 180600201102 İNSAN ANATOMİSİ VE KİNESİVOLOJİ Zorunlu 4 0 0 0
4 9900001157 KARİYER PLANLAMA Zorunlu 1 0 0 2
5 180600201104 RİTİM EĞİTİMİ VE DANS Zorunlu 3 2 0 0
6 180600201103 SAĞLIK BİLGİSİ VE İLK YARDIM Zorunlu 3 2 0 0
7 9900000113 TÜRK DİLİ - I Zorunlu 2 0 0 0
8 9900000115 YABANCI DİL -I Zorunlu 2 0 0 2
Toplam 21 4 0 4
 
2. Dönem
No Ders Kodu Ders Adı Ders Türü D U L AKTS
1 180600202102 ATLETİZM I Zorunlu 3 2 0 0
2 180600202103 DİJİTAL OKURYAZARLIK Zorunlu 3 0 0 3
3 180600202101 GENEL CİMNASTİK Zorunlu 3 2 0 0
4 180600002000 MESLEK BİLGİSİ SEÇMELİ DERS GRUBU 1 Seçmeli - - - 0
5 9900000213 TÜRK DİLİ - II Zorunlu 2 0 0 0
6 9900000215 YABANCI DİL - II Zorunlu 2 0 0 2
7 180600202100 YAŞAM BOYU SPOR Zorunlu 2 2 0 0
Toplam 18 6 0 5
 
3. Dönem
No Ders Kodu Ders Adı Ders Türü D U L AKTS
1 180600203103 ANTREMAN BİLGİSİ I Zorunlu 3 0 0 0
2 9900000106 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ -I Zorunlu 2 0 0 2
3 180600203102 ATLETİZM II Zorunlu 3 2 0 0
4 180600203105 BASKETBOL Zorunlu 3 2 0 0
5 180600203104 HENTBOL Zorunlu 3 2 0 0
6 180600203100 SPOR FİZYOLOJİSİ Zorunlu 3 2 0 0
7 180600203101 SPORCU BESLENMESİ Zorunlu 3 0 0 0
Toplam 20 8 0 2
 
4. Dönem
No Ders Kodu Ders Adı Ders Türü D U L AKTS
1 180600204103 ANTREMAN BİLGİSİ II Zorunlu 3 0 0 0
2 180600204101 ARTİSTİK CİMNASTİK Zorunlu 3 2 0 0
3 9900000206 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ - II Zorunlu 2 0 0 0
4 9900000400 BİLGİSAYAR Zorunlu 2 2 0 5
5 180600204100 SPOR KAZALARINDAN KORUNMA VE REHABİLİTASYON Zorunlu 3 0 0 0
6 180600204104 SPOR MASAJI Zorunlu 2 2 0 0
7 180600204102 VOLEYBOL Zorunlu 3 2 0 0
Toplam 18 8 0 5
 
5. Dönem
No Ders Kodu Ders Adı Ders Türü D U L AKTS
1 180600205102 EĞİTSEL OYUNLAR Zorunlu 2 2 0 0
2 180600205101 FİZİKSEL UYGUNLUK Zorunlu 2 2 0 0
3 180600205104 FUTBOL Zorunlu 3 2 0 0
4 180600005000 MESLEK BİLGİSİ SEÇMELİ DERS GRUBU 2 Seçmeli - - - 0
5 180600205100 PSİKOMOTOR GELİŞİM Zorunlu 3 0 0 0
6 180600205103 YÜZME Zorunlu 3 2 0 0
Toplam 16 10 0 0
 
6. Dönem
No Ders Kodu Ders Adı Ders Türü D U L AKTS
1 180600206103 BİOMEKANİK Zorunlu 3 0 0 0
2 180600206101 ENGELLİLER İÇİN BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR Zorunlu 3 0 0 0
3 180600206104 KONDİSYON ANTREMANI VE YÖNTEMLERİ Zorunlu 2 0 0 0
4 180600206102 SPOR PSİKOLOJİSİ Zorunlu 3 0 0 0
5 180600206100 SPORDA BECERİ ÖĞRENİMİ Zorunlu 3 0 0 0
6 180600006000 UZMANLIK SPOR DALI VE TEORİSİ SEÇMELİ DERS GRUBU 1 Seçmeli - - - 0
Toplam 17 2 0 0
 
7. Dönem
No Ders Kodu Ders Adı Ders Türü D U L AKTS
1 180600007001 GENEL KÜLTÜR SEÇMELİ DERS GRUBU Seçmeli - - - 0
2 180600207103 ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİNDE ARAŞTIRMA VE PROJE I Zorunlu 2 0 0 0
3 180600207100 REKREASYON Zorunlu 3 0 0 0
4 180600207104 SPORDA MÜSABAKA ANALİZİ VE DEĞERLENDİRMESİ Zorunlu 2 0 0 0
5 180600207102 SPORDA YETENEK SEÇİMİ VE İLKELERİ Zorunlu 2 0 0 0
6 180600207101 UZMANLIK DALI ANTRENÖRLÜK UYGULAMASI I Zorunlu 2 4 0 0
7 180600007000 UZMANLIK SPOR DALI VE TEORİSİ SEÇMELİ DERS GRUBU 2 Seçmeli - - - 0
Toplam 16 6 0 0
 
8. Dönem
No Ders Kodu Ders Adı Ders Türü D U L AKTS
1 180600208103 ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİNDE ARAŞTIRMA VE PROJE II Zorunlu 2 0 0 0
2 180600208100 BEDEN EĞİTİMİ VE SPORDA YÖNETİM VE ORGANİZASYON Zorunlu 3 0 0 0
3 180600208102 SPORDA TEKNİK VE TAKTİK ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ Zorunlu 2 0 0 0
4 180600208101 UZMANLIK DALI ANTRENÖRLÜK UYGULAMASI II Zorunlu 2 4 0 0
5 180600008000 UZMANLIK SPOR DALI VE TEORİSİ SEÇMELİ DERS GRUBU 3 Seçmeli - - - 0
Toplam 12 6 0 0
 
MESLEK BİLGİSİ SEÇMELİ DERS GRUBU 1
No Ders Kodu Ders Adı Ders Türü D U L AKTS
1 1706001041077 BADMİNTON Seçmeli 3 2 0 0
2 170600104108 SPORTİF RİTMİK CİMNASTİK Seçmeli 3 2 0 0
3 170600104109 GÜREŞ Seçmeli 3 2 0 0
4 170600104110 KAYAK Seçmeli 3 2 0 0
5 170600104111 TENİS Seçmeli 3 2 0 0
6 170600104112 DAĞCILIK Seçmeli 3 2 0 0
7 170600104113 MASA TENİSİ Seçmeli 3 2 0 0
8 170600104114 HALTER Seçmeli 3 2 0 0
9 170600104115 STEP-AEROBİK Seçmeli 3 2 0 0
10 170600104116 SATRANÇ Seçmeli 3 2 0 0
11 170600104117 JUDO Seçmeli 3 2 0 0
12 170600104118 TEKVANDO Seçmeli 3 2 0 0
13 170600104120 GÖSTERİ CİMNASTİĞİ Seçmeli 3 2 0 0
14 170600104122 ORİENTİERİNG Seçmeli 3 2 0 0
15 170600104123 BOKS Seçmeli 3 2 0 0
16 170600104124 BİNİCİLİK Seçmeli 3 2 0 0
17 170600104125 OKÇULUK Seçmeli 3 2 0 0
18 170600104126 İZCİLİK Seçmeli 3 2 0 0
19 170600104128 ATICILIK Seçmeli 3 2 0 0
20 170600104129 ESKRİM Seçmeli 3 2 0 0
21 170600104138 BİSİKLET Seçmeli 3 2 0 0
22 170600104139 KÜREK Seçmeli 3 2 0 0
23 170600104140 YELKEN Seçmeli 3 2 0 0
24 170600104141 TRİATLON Seçmeli 3 2 0 0
25 170600104142 MODERN PENTATLON Seçmeli 3 2 0 0
26 170600104143 BİLARDO Seçmeli 3 2 0 0
MESLEK BİLGİSİ SEÇMELİ DERS GRUBU 2
No Ders Kodu Ders Adı Ders Türü D U L AKTS
1 1706001041077 BADMİNTON Seçmeli 3 2 0 0
2 170600104108 SPORTİF RİTMİK CİMNASTİK Seçmeli 3 2 0 0
3 170600104109 GÜREŞ Seçmeli 3 2 0 0
4 170600104110 KAYAK Seçmeli 3 2 0 0
5 170600104111 TENİS Seçmeli 3 2 0 0
6 170600104112 DAĞCILIK Seçmeli 3 2 0 0
7 170600104113 MASA TENİSİ Seçmeli 3 2 0 0
8 170600104114 HALTER Seçmeli 3 2 0 0
9 170600104115 STEP-AEROBİK Seçmeli 3 2 0 0
10 170600104116 SATRANÇ Seçmeli 3 2 0 0
11 170600104117 JUDO Seçmeli 3 2 0 0
12 170600104118 TEKVANDO Seçmeli 3 2 0 0
13 170600104120 GÖSTERİ CİMNASTİĞİ Seçmeli 3 2 0 0
14 170600104122 ORİENTİERİNG Seçmeli 3 2 0 0
15 170600104123 BOKS Seçmeli 3 2 0 0
16 170600104124 BİNİCİLİK Seçmeli 3 2 0 0
17 170600104125 OKÇULUK Seçmeli 3 2 0 0
18 170600104126 İZCİLİK Seçmeli 3 2 0 0
19 170600104128 ATICILIK Seçmeli 3 2 0 0
20 170600104129 ESKRİM Seçmeli 3 2 0 0
21 170600104138 BİSİKLET Seçmeli 3 2 0 0
22 170600104139 KÜREK Seçmeli 3 2 0 0
23 170600104140 YELKEN Seçmeli 3 2 0 0
24 170600104141 TRİATLON Seçmeli 3 2 0 0
25 170600104142 MODERN PENTATLON Seçmeli 3 2 0 0
26 170600104143 BİLARDO Seçmeli 3 2 0 0
27 190000000000 AKADEMİK TÜRKÇE Seçmeli 2 0 0 0
28 9900000148 BİLİMLERİN DİLİNDEN YARATILIŞ Seçmeli 2 0 0 2
29 9900000149 SAĞLIKLI YAŞAM, MANEVİ BAKIM VE DEĞER Seçmeli 2 0 0 0
UZMANLIK SPOR DALI VE TEORİSİ SEÇMELİ DERS GRUBU 1
No Ders Kodu Ders Adı Ders Türü D U L AKTS
1 1706001041077 BADMİNTON Seçmeli 3 2 0 0
2 170600104108 SPORTİF RİTMİK CİMNASTİK Seçmeli 3 2 0 0
3 170600104109 GÜREŞ Seçmeli 3 2 0 0
4 170600104111 TENİS Seçmeli 3 2 0 0
5 170600104113 MASA TENİSİ Seçmeli 3 2 0 0
6 170600104114 HALTER Seçmeli 3 2 0 0
7 170600104115 STEP-AEROBİK Seçmeli 3 2 0 0
8 170600104117 JUDO Seçmeli 3 2 0 0
9 170600104123 BOKS Seçmeli 3 2 0 0
10 170600104124 BİNİCİLİK Seçmeli 3 2 0 0
11 170600104125 OKÇULUK Seçmeli 3 2 0 0
12 170600104128 ATICILIK Seçmeli 3 2 0 0
13 170600104129 ESKRİM Seçmeli 3 2 0 0
14 170600104130 BUZ HOKEYİ Seçmeli 3 2 0 0
15 170600104138 BİSİKLET Seçmeli 3 2 0 0
16 170600104139 KÜREK Seçmeli 3 2 0 0
17 170600104140 YELKEN Seçmeli 3 2 0 0
18 170600104143 BİLARDO Seçmeli 3 2 0 0
19 170600104146 ATLETİZM Seçmeli 3 2 0 0
20 170600104147 ARTİSTİK CİMNASTİK Seçmeli 3 2 0 0
21 170600104148 ÇİM HOKEYİ Seçmeli 3 2 0 0
22 170600104149 BEYZBOL Seçmeli 3 2 0 0
23 170600104150 FUTBOL Seçmeli 3 2 0 0
24 170600104151 VOLEYBOL Seçmeli 3 2 0 0
25 170600104152 HENTBOL Seçmeli 3 2 0 0
26 170600104153 BASKETBOL Seçmeli 3 2 0 0
27 170600104154 YÜZME Seçmeli 3 2 0 0
28 170600106155 BADMINTON UZM-I Seçmeli 3 2 0 0
29 170600106156 SPORTİF RİTMİK CİMNASTİK UZM-I Seçmeli 3 2 0 0
30 170600106157 ARTİSTİK CİMNASTİK UZM-I Seçmeli 3 2 0 0
31 180600106109 GÜREŞ UZM- I Seçmeli 3 2 0 0
32 180600106111 TENİS UZM-1 Seçmeli 3 2 0 0
33 180600106123 BOKS UZM-I Seçmeli 3 2 0 0
34 180600106146 ATLETİZM UZM-I Seçmeli 3 2 0 0
35 180600106150 FUTBOL UZM-I Seçmeli 3 2 0 0
36 180600106151 VOLEYBOL UZM-I Seçmeli 3 2 0 0
37 180600106152 HENTBOL UZM-I Seçmeli 3 2 0 0
38 180600106153 BASKETBOL UZM-I Seçmeli 3 2 0 0
39 180600106154 YÜZME UZM-I Seçmeli 3 2 0 0
40 9900000000 BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BAĞIMLILIĞI Seçmeli 2 0 0 0
41 9900001158 GÖNÜLLÜLÜK ÇALIŞMASI Seçmeli 1 2 0 0
GENEL KÜLTÜR SEÇMELİ DERS GRUBU
No Ders Kodu Ders Adı Ders Türü D U L AKTS
1 180600207105 SPOR HUKUKU Seçmeli 2 0 0 0
2 180600207106 SPOR SOSYOLOJİSİ Seçmeli 2 0 0 0
3 180600207107 SPORDA LİDERLİK Seçmeli 2 0 0 0
4 180600207108 ÖZEL ALAN HAKEMLİK EĞİTİMİ Seçmeli 2 0 0 0
5 180600207109 BİLİMSEL ARAŞTIRMA TEKNİKLERİ Seçmeli 2 0 0 0
UZMANLIK SPOR DALI VE TEORİSİ SEÇMELİ DERS GRUBU 2
No Ders Kodu Ders Adı Ders Türü D U L AKTS
1 1706001041077 BADMİNTON Seçmeli 3 2 0 0
2 170600104108 SPORTİF RİTMİK CİMNASTİK Seçmeli 3 2 0 0
3 170600104109 GÜREŞ Seçmeli 3 2 0 0
4 170600104110 KAYAK Seçmeli 3 2 0 0
5 170600104111 TENİS Seçmeli 3 2 0 0
6 170600104112 DAĞCILIK Seçmeli 3 2 0 0
7 170600104113 MASA TENİSİ Seçmeli 3 2 0 0
8 170600104114 HALTER Seçmeli 3 2 0 0
9 170600104115 STEP-AEROBİK Seçmeli 3 2 0 0
10 170600104117 JUDO Seçmeli 3 2 0 0
11 170600104118 TEKVANDO Seçmeli 3 2 0 0
12 170600104123 BOKS Seçmeli 3 2 0 0
13 170600104124 BİNİCİLİK Seçmeli 3 2 0 0
14 170600104125 OKÇULUK Seçmeli 3 2 0 0
15 170600104128 ATICILIK Seçmeli 3 2 0 0
16 170600104129 ESKRİM Seçmeli 3 2 0 0
17 170600104130 BUZ HOKEYİ Seçmeli 3 2 0 0
18 170600104138 BİSİKLET Seçmeli 3 2 0 0
19 170600104139 KÜREK Seçmeli 3 2 0 0
20 170600104140 YELKEN Seçmeli 3 2 0 0
21 170600104143 BİLARDO Seçmeli 3 2 0 0
22 170600104146 ATLETİZM Seçmeli 3 2 0 0
23 170600104147 ARTİSTİK CİMNASTİK Seçmeli 3 2 0 0
24 170600104148 ÇİM HOKEYİ Seçmeli 3 2 0 0
25 170600104149 BEYZBOL Seçmeli 3 2 0 0
26 170600104150 FUTBOL Seçmeli 3 2 0 0
27 170600104151 VOLEYBOL Seçmeli 3 2 0 0
28 170600104152 HENTBOL Seçmeli 3 2 0 0
29 170600104153 BASKETBOL Seçmeli 3 2 0 0
30 170600104154 YÜZME Seçmeli 3 2 0 0
31 170600107155 BADMINTON UZM-II Seçmeli 3 2 0 0
32 170600107156 SPORTİF RİTMİK CİMNASTİK UZM-II Seçmeli 3 2 0 0
33 170600107157 ARTİSTİK CİMNASTİK UZM-II Seçmeli 3 2 0 0
34 190600104109 GÜREŞ UZM -II Seçmeli 3 2 0 0
35 190600104111 TENİS UZM-II Seçmeli 3 2 0 0
36 190600104123 BOKS UZM-II Seçmeli 3 2 0 0
37 190600104146 ATLETİZM UZM-II Seçmeli 3 2 0 0
38 190600104150 FUTBOL UZM-II Seçmeli 3 2 0 0
39 190600104151 VOLEYBOL UZM-II Seçmeli 3 2 0 0
40 190600104152 HENTBOL UZM-II Seçmeli 3 3 0 0
41 190600104153 BASKETBOL UZM-II Seçmeli 3 2 0 0
42 190600104154 YÜZME UZM-II Seçmeli 3 2 0 0
UZMANLIK SPOR DALI VE TEORİSİ SEÇMELİ DERS GRUBU 3
No Ders Kodu Ders Adı Ders Türü D U L AKTS
1 1706001041077 BADMİNTON Seçmeli 3 2 0 0
2 170600104108 SPORTİF RİTMİK CİMNASTİK Seçmeli 3 2 0 0
3 170600104109 GÜREŞ Seçmeli 3 2 0 0
4 170600104110 KAYAK Seçmeli 3 2 0 0
5 170600104111 TENİS Seçmeli 3 2 0 0
6 170600104112 DAĞCILIK Seçmeli 3 2 0 0
7 170600104113 MASA TENİSİ Seçmeli 3 2 0 0
8 170600104114 HALTER Seçmeli 3 2 0 0
9 170600104115 STEP-AEROBİK Seçmeli 3 2 0 0
10 170600104117 JUDO Seçmeli 3 2 0 0
11 170600104118 TEKVANDO Seçmeli 3 2 0 0
12 170600104123 BOKS Seçmeli 3 2 0 0
13 170600104124 BİNİCİLİK Seçmeli 3 2 0 0
14 170600104125 OKÇULUK Seçmeli 3 2 0 0
15 170600104128 ATICILIK Seçmeli 3 2 0 0
16 170600104129 ESKRİM Seçmeli 3 2 0 0
17 170600104130 BUZ HOKEYİ Seçmeli 3 2 0 0
18 170600104138 BİSİKLET Seçmeli 3 2 0 0
19 170600104139 KÜREK Seçmeli 3 2 0 0
20 170600104140 YELKEN Seçmeli 3 2 0 0
21 170600104143 BİLARDO Seçmeli 3 2 0 0
22 170600104146 ATLETİZM Seçmeli 3 2 0 0
23 170600104147 ARTİSTİK CİMNASTİK Seçmeli 3 2 0 0
24 170600104148 ÇİM HOKEYİ Seçmeli 3 2 0 0
25 170600104149 BEYZBOL Seçmeli 3 2 0 0
26 170600104150 FUTBOL Seçmeli 3 2 0 0
27 170600104151 VOLEYBOL Seçmeli 3 2 0 0
28 170600104152 HENTBOL Seçmeli 3 2 0 0
29 170600104153 BASKETBOL Seçmeli 3 2 0 0
30 170600104154 YÜZME Seçmeli 3 2 0 0
31 170600108155 BADMINTON UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
32 170600108156 SPORTİF RİTMİK CİMNASTİK UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
33 170600108157 ARTİSTİK CİMNASTİK UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
34 170600108158 GÜREŞ UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
35 170600108159 TENİS UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
36 170600108160 BOKS UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
37 170600108161 ATLETİZM UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
38 170600108162 FOTBUL UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
39 170600108163 VOLEYBOL UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
40 170600108164 HENTBOL UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
41 170600108165 BASKETBOL UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
42 170600108166 YÜZME UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
43 200600104109 GÜREŞ UZM -III Seçmeli 3 2 0 0
44 200600104123 BOKS UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
45 200600104146 ATLETİZM UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
46 200600104150 FUTBOL UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
47 200600104151 VOLEYBOL UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
48 200600104152 HENTBOL UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
49 200600104153 BASKETBOL UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
50 200600104154 YÜZME UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
51 200600106109 TENİS UZM-III Seçmeli 3 2 0 0
 
Iğdır University, Iğdır / TURKEY • Tel (pbx): +90 476 226 13 14 • e-mail: info@igdir.edu.tr